חוקר פרטי מומלץ

תחום החקירות הפרטיות הנו תחום רגיש הדורש מיומנויות בין אישיות ורגישות יחד עם מקצועיות, מוסריות ועבודה חשאית חסרת פשרות. חוקר פרטי מומלץ, הוא זה היודע לשלב בין העולמות ולהעניק ללקוח תחושה שהתיק שלו בידיים טובות ולספק לו את ההוכחות והראיות להם הוא נדרש.

חוקר פרטי מומלץ חייב שיהיה לו ותק וניסיון של שנים בענף. מאחר והתחום מוגדר היטב ומפוקח מתוקף חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה, התשל"ב-1972, סביר שהחוקר הלך במסלול שנקבע ע"י משרד המשפטים. לימודים וסטאז' של שלוש שנים במשרד מורשה, מעבר בחינות ההסמכה ועבודה מאומצת במסגרת המשרד המעסיק.

במידה והחוקר פתח משרד עצמאי נדרשו לו 5 שנות עבודה וותק בתחום. גם לאחר מכן חוקר פרטי מומלץ מחויב לחדש את רישיון החוקר שלו מידי שנה בשנה. הפיקוח הצמוד מאפשר מעקב צמוד על כל מי שעוסק בבילוש במטרה לשמור על איכות הענף ומוסריותו.

כדי להיחשב חוקר פרטי מומלץ, החוקר חייב לפתח ולבסס כישורים מגוונים. עליו להיות חד מחשבה ומהיר תגובה, בעל מיומנויות אלתור ויציאה ממצבים מסובכים, גמיש מחשבה, יצירתי ומפולפל. בנוסף לזאת עליו לפתח זיכרון לפרטים ואנשים ויכולת בין אישית ותקשורתית גבוהה.

נוסף על הכלים האישיים הללו, חוקר פרטי מומלץ לו לפתח יכולות טכנולוגיות כדי להפעיל את האמצעים המתקדמים שקיימים בענף. החל ממצלמות, מחשבים, התקנים וכד' ציוד חדשני ומשכולל המסייעים לו בעבודת הבילוש. עליו להיות גם בקיא ברשתות החברתיות, באינטרנט ובשאר מאגרי המידע הקיימים ולייצר לו אנשי קשר במקומות מרכזיים היכולים לסייע לו בדרכים חוקיות להשיג את המידע הדרוש לו לחקירתו.

עבודתו המאומצת של חוקר פרטי מומלץ אינה מסתכמת רק במעקבים לאיתור רומנים לא חוקיים, השגרה שלו הרבה פחות זוהרת ולעיתים הוא יכול לשבת שעות במעקב עד שקורה משהו. נדרשת לו סבלנו רבה ומיומנות להבחין בניואנסים זעירים.

חוקר פרטי מומלץ

מעבר לחקירות בגידה והבאת הוכחות לצד הנבגד, הפעילות של הבלש כוללת גם איתור מידע אודות אנשים שנעלמו, ילדים שברחו, הורים שזנחו ילדים או הורים שחטפו ילד מן ההורה השני.

מן הצד השני פועל חוקר פרטי גם בעניינים עסקיים וכלכליים, דהיינו איתור מידע עסקי אודות אדם, מנהלים או ישות עסקית שמעלה בלקוחותיה או בנושיה. 

חיפוש נתונים כספיים, איתור כספים שהוברחו, נכסים שנעלמו, מוטבים, חשבונות בנק בארץ ובחו"ל וכד') כל הקשור להיבטים עסקיים וכלכליים ועבירות מס או מה שמכונה עבירות צווארון לבן.

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי 

חקירות נוספות המתנהלות ברמה העסקית הן חקירות מסחריות הפועלות במישור הארגוני, בעיקר מדובר באיתור מעילות וגנבות שהתבצעו בפועל וביצירת מערך אבטחה וניהול סיכונים נגד פרצות ארגוניות וריגול תעשייתי.

מאחר והחוקר אמון על הבאת הוכחות ללקוחותיו, רבים עוסקים גם בליווי חקירות פליליות, הן במישור הווירטואלי של עבירות סייבר ואלימות אינטרנטית, הן בתיקי אלימות אחרים כגון סחיטה באיומים, אלימות בתוך המשפחה בילדים ובקשישים ושאר עבירות חמורות המוגדרות בחוק הפלילי ונדרשת להן בדיקה יסודית ודיסקרטית.

במידה ויש צורך בעבודתו של בלש פרטי מומלץ מאוד לפנות למשרד ותיק ובעל מוניטין בענף. משרד "גל חקירות" מעסיק חוקרים וחוקרות מורשים, מיטב המוחות שיסייעו לכם להשיג את המידע והראיות האיכותיות והמדויקות לכם.