חקירות פרטיות

"גל חקירות"

חקירות פרטיות הינן חקירות המבוצעות על ידי חוקרים פרטיים, ללא מעורבות של הרשויות.

מטרות החקירה הן: קבלת מידע מהימן בנוגע לחשדות, השגת ראיות לתביעה או להגנה בהליך משפטי, איסוף מידע תחרותי ועוד. החקירה מחייבת איש מקצוע מיומן בעל אישור ממשרד המשפטים לעסוק בתחום.

מובילים בחקירות פרטיות

"גל חקירות" הינו משרד חקירות מורשה וותיק לחקירות פרטיות למגזר הפרטי ולמגזר העסקי ועם מעל 20 שנות ניסיון בעולם החקירות. אנו פועלים בפריסה ארצית ובחו"ל.

צוות המשרד שלנו מלווה כל לקוח לאורך כל הדרך, משתמש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, דואג לשמירה על דיסקרטיות מלאה ופועל בכל האמצעים החוקיים כדי לאסוף ראיות ולאמת או להפריך את החשדות שלכם.

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי 

תוכן עניינים

מקרים בהם נדרשות חקירות פרטיות

בגידות

ברגע שעולה החשד לבגידה מצד בן או בת זוג יש להשיג את הראיות לכך באופן מהיר. חוקר בגידות יבצע את העבודה ברגישות, תוך שמירה על דיסקרטיות, הוא ישתמש באמצעים חוקיים ויספק ראיות שבמידת הצורך יוכלו לשמש גם בבית המשפט. המטרה היא להגיע לחקר האמת באופן מהימן, בזמן קצר ובלי לעורר חשד.

חקירה כלכלית

חקירה כלכלית מתבצעת כאשר יש צורך במידע מפורט לגבי המצב הכלכלי של העסק או של האדם כמו אי סדרים בכספים בעסק, היעלמות כספים מחשבון הבנק, כניסה לשותפות או רכישה עסקית ועוד.

מעקבים

הצורך לבצע מעקב יכול לעלות בשל חשדות אישיים או עסקיים. פעולת המעקב יכולה להתבצע באופן פיזי, על ידי חוקר אחד או אם יש צורך, על ידי צוות של מספר חוקרים. התהליך יכול להתחיל גם באינטרנט כשהמטרה היא לדעת היכן מסתובב מושא החקירה, עם מי הוא נפגש ומהי הדרך הטובה ביותר להשיג את המידע הרלוונטי בזמן הקצר ביותר.

מעילות בכספים ואמון

לרוב מדובר בחקירות פרטיות עבור עסקים, אך לעתים יש צורך לבחון מעילה, בכסף ובאמון גם במסגרת מערכת יחסים. כאשר עולים חשדות להתנהלות כלכלית פגומה, העלמת כספים והתנהלות בעייתית, יש לבצע חקירה דיסקרטית ומקצועית. המטרה היא לאסוף מידע רב ככל האפשר בנוגע לפעולות הפגומות ולאתר חשבונות נסתרים.

חקירות אינטרנט

האינטרנט מביא איתו שלל הזדמנויות, חלקן שליליות מאד. מקרים כמו בריונות רשת, הוצאת דיבה, הפצת חומרים ללא רשות, זיוף פרופילים ואחרים, יכולים לגרום לנזק משמעותי עבור הנפגע. חקירה פרטית מאתרת את הפעולות וחושפת את האדם הנמצא מאחוריהן, גם כשהוא מתחזה ומנסה להסתיר את זהותו.

גילוי האזנות סתר

האפשרות לבצע האזנות השתכללה עם השנים והיום גורמים פוגעניים יכולים להשיג מידע יקר ערך בלי שהנפגע יידע שהוא עצמו "מוסר" את המידע. גילוי האזנות סתר מאתר נקודות חולשה במחשב, במכשיר הנייד, במכשירים המחוברים לרשת ואמצעי האזנה מסורתיים במטרה למנוע זליגת מידע חשוב.

איתור אנשים

היעלמות אדם או צורך להתקשר עם אדם מן העבר, יכול להיות תעלומה של ממש. איתור אנשים מתבצע על ידי חוקר פרטי ולעתים דורש שיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים מעבר לים. בתהליך יחפש החוקר "פירורי" מידע כדי להרכיב תמונה ברורה ולהצליח לאתר את האדם.

חקירות לחברות ביטוח

חברות הביטוח צריכות לא פעם לוודא האם התביעה שמולן מוצדקת או שמדובר בניסיון הונאה. במידה ועולה החשד לכך שהתביעה אינה מוצדקת, יפעל החוקר למציאת האמת, בחקירה סמויה ובסופה יספק מידע אמין שיכול לחסוך לחברת הביטוח סכומי כסף גבוהים.

מודיעין עסקי

ההחלטה לרכוש עסק, להתמזג,  להיכנס לשותפות, להתחרות דורשת מידע מהימן. כך גם מתן אשראי ללקוחות והסתמכות על נותני שירות. מודיעין עסקי כולל איסוף מידע מעמיק ורלוונטי על הצד הנבחן ומסייע בקבלת החלטות עסקיות משמעותיות.

סקר סיכונים

הקדמת תרופה למכה יכולה לחסוך לארגון כספים רבים לצד בעיות אמון. סקר סיכונים נועד לאתר את נקודות החולשה של הארגון ולקבוע פעולות מנע שתפקידן הוא לשמור עליו. המטרה היא לחשוף את הבעיות שעלולות לצוץ בעתיד, לפני שהן עולות ולמנוע את התרחשותן.

טיפים חשובים לחקירה

ההחלטה לפנות למשרד חקירות מתחילה כמעט תמיד בחשד פנימי, מול אדם ספציפי או חשד כללי. האינסטינקט הראשוני של רובנו הוא לפנות למושא החשד, להתעמת ולנסות לדובב את הצד השני. לרוב, הדבר לא עוזר ואפילו מזיק. לכן, לפני הפניה למשרד רצוי לבצע את הפעולות הבאות:

אספו ראיות – ככל האפשר, מומלץ לאסוף ראיות אשר יוכלו לסייע לחוקר לבצע את העבודה. מידע על מושא החקירה יכול לעזור בתכנון ובביצוע החקירה.

הימנעות מעימות – אחת ההמלצות החשובות היא הימנעות מעימות. אנשים אשר פועלים באופן לא תקין ומזיק, לא רק מסתירים את פעולותיהם אלא שלעתים הם עצמם מאמינים כי הם פועלים בצורה תקינה. עימות עלול להקשות על החקירה ולגרום למושא החקירה להסתיר עוד יותר את צעדיו.

אל תשתפו אחרים בפעולותיכם – כפי שלא מומלץ לדבר עם מושא החקירה, יש להימנע משיתוף המידע עם כל אדם אחר. לא פעם יש צורך בתמיכה ועזרה רגשית, אך כדאי להמתין עד לקבלת ראיות אמינות ושימושיות כך שמושא החקירה לא יחשוד בדבר ולא יקבל טיפים להסתרת צעדיו.

פעלו על פי החוק בלבד – אין זה משנה כיצד פועל האדם החשוד, תמיד יש להתנהל על פי החוק ולשם כך יש לפנות למשרד חקירות המאושר על ידי משרד המשפטים.

עלות חקירות פרטיות

חקירות פרטיות מוזמנות על ידי אדם או ארגון והן לא קשורות למשטרה. לכן, יש לשלם עליהן באופן פרטי כאשר העלויות שלהן יכולות להיות מושפעות ממספר פרמטרים:

מורכבות החקירה

ככל שהחקירה מורכבת יותר כך היא תדרוש יותר זמן ופעולות יקרות יותר. כבר בתחילת הדרך יוכל החוקר להבין מה עומד מולו ולהעריך עד כמה החקירה מורכבת. ככל שיש לחוקר יותר מידע מקדים, כך יהיה לו קל יותר להעריך את הפעולות הבאות והוא יוכל לפעול ביעילות.

מקום החקירה

מקום או מקומות החקירה יכולים להיות קרובים או רחוקים ואף מעבר לים. למקום יכולה להיות השפעה על עלויות החקירה והחוקר יוכל ליידע ולעדכן בעלויות בהתאם לתכנון החקירה.

מספר החוקרים

במקרים מסוימים יש צורך בצוות חוקרים ולא מספיק חוקר אחד בלבד. הדבר יכול להשפיע על שעות העבודה הכוללות וכך על עלויות החקירה.

תוצרי החקירה

חקירה פרטית מתבצעת באמצעים חוקיים בלבד ועל ידי חוקר שאושר על ידי משרד המשפטים. לאורך כל הדרך החוקר מנהל תיק חקירה בה הוא מציין את צעדיו ומוסיף את ממצאיו. הממצאים יכולים להיות צילומי מסמכים, צילומים של אנשים, מידע חשבונאי, שיחות מוקלטות ועוד. איסוף המידע נעשה באופן חוקי ולכן ניתן להשתמש בו בבית המשפט.

לעתים כל המטרה היא לקבל מידע כדי להחליט על הצעד הבא, אך החוקר מביא בחשבון כי יתכן שהחומר ישמש להליך משפטי. לכן, כל חומר מושג באמצעים חוקיים בלבד, גם כשאלו מתוחכמים ויצירתיים. חוקר מקצועי ומנוסה מתכנן את צעדיו היטב ויודע למקד את מאמציו בצורה יעילה.

מומלץ לקרוא