סימנים לבגידה

העולם המודרני מביא עמו יתרונות וחידושים רבים וגם פתיחות גדולה בהרבה מאוד נושאים. אחד מהם, נושא שהיה טאבו במשך כל השנים הוא נושא הבגידה, כאשר אחד מבני הזוג אינו נאמן לשני או לשנייה. "קל יותר להיות מאהב מאשר בעל) "אונורה דה בלזאק), האמרה הזו מראה עד כמה קלה האצבע על הדק הבגידה.

בשיתוף: עמי ג'רבי – גל חקירות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
סימנים לבגידה

מה הסקרים אומרים על הבגידות

בשנים האחרונות בוצעו מספר סקרים הבוחנים את נושא הבגידות וחוסר הנאמנות והשפעתם הן על תפיסת המיניות והן על מוסד הנישואים. מחקרים שבוצעו ע"י חברות מסחריות כגון דורקס המוכרת קונדומים וע"י מוסדות מחקריים ועיתונם כפורבס, ביקשו להבין מדוע אנשים בוגדים, באילו מדינות זה יותר מקובל ובעיקר מהם הסימנים לבגידה.

ניכר כי בעולם כולו נושא הבוגדנות בין בני זוג אינו אישיו ששומרים אותו בשושו, הסקר הראה כי בכל העולם בוגדים. יש מדינות עם פתיחות גבוהה יותר ובראשן עומדת תאילנד, עם אחוזים גבוהים במיוחד. אך בכל מדינות אירופה נראה שכמחצית מהאוכלוסייה בגדו ו/או בוגדים בבני זוגם ויש כאלה שעושים זאת באופן תדיר.

מאז ומעולם יצר התאווה שלט בנפש האדם, לא סתם נקבע הדיבר השביעי "לא תנאף" ומוקם בין איסור רצח ואיסור גזל, מדובר בעבירה שקל לבצע ולעיתים קל מידי. אבל הרבה מים עברו ביאור מאז ועד היום והמחקרים מראים שאחוזי הבגידות עולים הן בעולם וגם כאן בארצנו הקטנטונת.

פיתויים אונליין

מאז שנכנסו אתרי ההיכרויות ואפליקציות לחיינו, עולה מספר הבגידות בהתמדה. זה בעיקר נובע  מהקלות שבפלרטוט און ליין, יצירת קשרים וירטואליים שבהרבה מאוד מקרים מתגלגלים לעולם האמיתי.  אך יש גם את הבגידות "המסורתיות" היכרות במקום העבודה, בפעילות התנדבותית, בחוגים ופעילות העשרה, בחדר הכושר וכד'. מי שמחפש לבגוד וגם מי שלא מתכנן שזה יקרה לו, כולם יכולים למצוא כמעט בכל מקום.

ומה עם בן הזוג או בת הזוג הנבגדים? איפה הם בכל הסיפור? הקלישאה אומרת שהנבגד תמיד יודע אחרון, אחרי שכבר כולם ידעו והרומן היה כבר בחוץ. אבל האמת, שברוב המקרים הצד הנבגד דווקא ידע, הרגיש ולא רצה להאמין.

להלן סימנים לבגידה של גבר או סימנים לבגידה של אישה. 

לב שבור עם טבעות - מעיד על סימנים לבגידה שהיתה בין בני זוג

5 סימנים לבגידה:

הדבר הראשון שיש לשים לב אליו הוא לשינוי בהתנהגות. זוגות החיים ביחד שנים רבות כבר סיגלו לעצמם שגרה וגם הרגלים וכמובן יצרו תקשורת מילולית ובלתי מילולית. שינוי בדפוסים הללו לאורך זמן צריך לעורר את ההבנה כי משהו קורה מתחת לפני השטח.

אז כדי לחזק את האינטואיציה, להלן 5 סימנים מובהקים לבגידה אפשרית.

1. שינוי ביחסי האישות

שינוי קיצוני בהתנהגות צריך לעורר חשד, אבל לא רק כאשר השינוי הוא לשלילה, חוסר סבלנות, כעס, מריבות האשמות או הימנעות מוחלטת ממגע ומסקס. אבל לעיתים השינוי הוא אחר ומבלבל, כאשר בן/בת הזוג מגלים יותר עניין בסקס, מחזרים, מחמיאים ומפרגנים ללא הרף, מרעיפים שבחים ומתנות, שלא כהרגלם, נורה אדומה חייבת להידלק.

2. שדרוג במראה החיצוני

אנשים אשר מנהלים רומן או מבקשים קרבה של אדם שאינו בן זוגם, יקפידו על המראה שלהם. לכן אם בן הזוג או בת הזוג מתחילים להקפיד על המראה, תזונה, ספורט, מלתחה חדשה והשקעה בטיפוח סביר להניח שזה לא עבור מי שמחכה בבית והנה עוד נורה אמורה להידלק.

3. היעדרויות ואיחורים

מבינת הלו"ז גם כאן יש אפשרות להבין שמשהו מתרחש. אם יש היעדרויות רבות יותר מהבית בשעות לא שגרתיות, חזרה מאוחרת, תירוצים שונים ולא הגיוניים או צירופי מקרים שחוזרים על עצמם לאורך זמן. מומלץ לבדוק היכן בילה ועם מי.

4. שינוי בהתנהגות והרגלים

השינוי בהתנהגות יכול להופיע בדרכים נוספות, למשל מקלחות תדירות בעיקר כאשר חוזרים ביתה, עוד טרם הספיקו להחליף מילה, או הסתודדות בשיחות טלפון, הליכות ארוכות מהרגיל עם הכלב, תגובות לחץ וסטרס לשאלות תמימות והמצאת תירוצים לשאלות שגרתיות.

5. הטלפון והמחשב הפכו להיות מחוץ לטווח נגיעה

אחד מאמצעי התקשורת הפעילים ביותר לאלה המנהלים רומן הוא הטלפון הנייד, הטאבלט והמחשב. אם המכשירים האלה הפכו להיות מחוץ לטווח נגיעה, אם לאחר כל שימוש ההיסטוריה נמחקה ואם יש קוד כניסה חדש וסודי שידוע רק לבן הזוג, סביר להניח שיש מה להסתיר. החשד מקבל אשרור גם כאשר ישנן ראיות על חיובים "מוזרים" בכרטיסי האשראי, הוצאות לא שגרתיות כמו מסעדות יוקרה, לדרי מלון, הופעות וחוויות נוספות שהצד הנבגד לא היה שותף  להן.

קשה לתפקד בצל החשד

תחושת הבגידה, העלבון הצרוב והערך העצמי הפגוע אסור שימשכו זמן רב. כאשר יש חשד ואפילו תחושת בטן או הוכחה הכי קטנה לבוגדנות של בן או בת הזוג, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע שתפקידם להפריך את חשד או למצוא את ההוכחות החותכות ולהביא את כל הראיות לקיומו של רומן. 

חוקרים פרטיים נעזרים בכלים מגוונים ושומרים על דיסקרטיות מלאה ומסייעים לצד הנבגד להחזיר לעצמו את הכבוד ואת הכח להתמודד מול הבוגד.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות בגידה בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי