גילוי האזנות סתר

הביטוי "האזנות סתר" אולי נשמע כמו משהו שלקוח בעיקר מסרטי ריגול למיניהם, אך בפועל מדובר בעניין מציאותי והרבה יותר נפוץ ממה שרובנו היינו רוצים להאמין. 

בשיתוף: עמי ג'רבי – גל חקירות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
גילוי האזנת סתר

ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות הפכו את ביצוען של האזנות סתר מסוגים שונים, רבים ומתוחכמים ביותר לזמינות ונגישות עבור רבים. גם המידע האינסופי הקיים ברשת בנוגע לנושא זה מסייע לבצע האזנות משוכללות מסוגים שונים. 

האזנות סתר – סוגים עיקריים שכדאי להכיר

כשומעים את הביטוי "האזנות סתר" רובנו חושבים בעיקר על מכשירי הקלטה מזעריים הממוקמים בתוך המנורה, כמו באינספור סרטים שראינו, או בציתות לטלפון. בעוד התקנת מכשיר הקלטה סמוי והאזנה לשיחות טלפון הם באמת שניים מסוגי האזנות הסתר העיקריים הקיימים כיום, הם ממש לא היחידים ואף לא הנפוצים או המסוכנים ביותר.

סוגים חדשים ויעילים ביותר של האזנות סתר קיימים כיום בזכות הטכנולוגיה המשוכללת המאפיינת את העולם והחיים של כולנו,ובראש ובראשונה הסמארטפון שיושב לכולנו בכיס כל היום, וכולל אמצעים כמו תקשורת סלולארית או רכיב GPS, המאפשרים סוגים שונים ומתקדמים של האזנות. 

מעקבי מיקום מבוססי GPS מתבצעים באמצעות מגוון מכשירים שונים (ולא רק הסמארטפון), והשתלטות מרחוק על מכשירים שונים ובפרט מחשבים מאפשרת גם כן ביצוע מעקב והאזנות מתוחכמות מאין כמוהם. באמצעות לוחמת סייבר בסיסית ניתן להשתלט כיום על כל מחשב או מכשיר אשר אינו מאובטח כהלכה, וכמויות המידע שניתן לגנוב כך הן אינסופיות.

אז כשחושבים על "האזנות סתר" מומלץ לחשוב על כל הדרכים בהן ניתן להתחבר אליכם "מבחוץ", הן דרך הטלפון והן דרך הסלולארי, המחשב הביתי או הנייד, הטאבלט או אפילו מכשיר הפקס שבמשרד. כמעט לכל מכשיר ניתן לפרוץ ולהאזין כיום, כך ש"האזנה" אינה רק הקלטה של אודיו בפועל (למרות שגם צורה זו של האזנה ומעקב עדיין נפוצה ביותר), אלא כלל אפשרויות המעקב אחרינו.

כיצד להתמודד עם חשש להאזנות סתר ועם מי כדאי ליצור קשר?

בכל מקרה בו עולה חשש כי מתבצעות כנגדנו האזנות סתר, הדבר הנכון ביותר שניתן לעשות הוא לפנות לגורמים מתאימים אשר יכולים לחקור את הנושא בצורה דיסקרטית ומקצועית. אלו יהיו לרוב משרדי חקירות פרטיות, המחזיקים באמצעים הטכנולוגיים, בידע ובניסיון הדרוש על מנת להתמודד עם מצבים שכאלו ולאתר כל האזנה או מעקב אפשריים שאולי מופעלים עליכם.

חשוב לפנות למשרד חקירות המתמחה ספציפית בתחום גילוי האזנות סתר, שכן לא כל משרד בהכרח מתמחה בתחום זה ולכן לא יעשה את העבודה הטובה והמקצועית ביותר. וודאו כי מדובר במשרד חקירות בעל ניסיון בתחום ובכל הידע והניסיון הנדרשים על מנת לחשוב על כל הצורות בהן אולי מאזינים לכם ועוקבים אחריכם.

במידה ועולה חשד כי אתם נמצאים תחת מעקב או כי מישהו מאזין לכם, בתור התחלה שמרו חשש זה לעצמכם ואל תחלקו אותו עם אף אחד על מנת שלא להסגיר לאנשים בלתי רצויים כי אתם חושדים במשהו. במקום זאת, פנו בדיסקרטיות מלאה למשרד חקירות ושתפו את החשדות שלכם רק עם חוקרים מקצועיים אשר אינם קשורים אליכם בשום צורה.

בנוסף, ברגע שעולה החשד ועד שהחקירה תעלה משהו הימנעו מחשיפה ושיתוף של מידע חשוב ורגיש דרך הסמארטפון שלכם ונסו להעביר כל מידע שכזה רק פנים אל פנים עם אנשים עליהם אתם סומכים, או בדרך אחרת שנראית לכם בטוחה. 

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בגילוי האזנות סתר ופעילויות מניעה בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי