מידע עסקי

מידע עסקי

גל חקירות – ייעוץ ומידע הינו משרד ותיק בחקירות פרטיות וייעוץ, המתמחה בידע עסקי.  המשרד פועל בפריסה ארצית ובחו"ל. 

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי 

מידע עסקי

מאז ומעולם, בעל המאה הצליח להגיע ולהיות גם בעל הדעה, אבל בעולם העסקי יש עוד כח אשר מניע את גלגלי העשייה וההצלחה והוא הידע. ידע זה בהחלט כח ומי שאוחז בו נמצא כשידו על העליונה. עסקים רבים שומרים בקנאות על המידע העסקי שלהם, תוך הקפדה יתרה על אבטחת המערכות על מנת שהידע הזה ישאר ולא יזלוג מחוץ לארגון.

המשמעות של מידע היא עצומה ורחבה, כל מה שקשור לקניין הרוחני ולמוניטין של העסק, רשימת לקוחות, תוכניות עבודה, מהלכים שיווקיים, פטנטים, שת"פים עתידיים ועוד. ככל שיש יותר מידע וכח כך עולה הרצון של המתחרים להשיגו, באמצעות שיטות כשרות יותר או פחות ואפילו פליליות. יש קו עדין, אם כי ברור בין מודיעין תחרותי ובין ריגול תעשייתי, בשניהם מדובר על השגת מידע עסקי, רק שהראשון חוקי והשני חד משמעי פלילי.

הדרך לשמירה על המידע העסקי כוללת שילוב של חינוך, חיזוק התרבות והגאווה הארגונית יחד עם כלים טכנולוגיים, מערכות מידע מורכבות ומערך גיבוי ואבטחה איכותי. אך, יחד עם זאת, לעולם לא ניתן יהיה לאטום באופן הרמטי את זליגתו, בין אם בשוגג או במזיד. מערכות המידע והתוכנות הולכות ומשתכללות, הגנת הסייבר משתדרגת, אבל תמיד ישנה אפשרות של פירצה. כך גם עם אנשים, תמיד ישנה אפשרות שעובד, בין אם זוטר או בכיר ואפילו מנהל בדרגים הגבוהים ביותר, עלול למעוד ולמעול ולהעביר מידע חשוב, סודי ויקר ערך למתחרים.

כאשר עסק חושד שהמידע שלו מגיע לידיים זרות, עליו לפעול מהר ובאופן חשאי על מנת לבדוק היכן הכשל. פעילות מקצועית תאתר את הבעיה ותחסוך לארגון פגיעה כלכלית ועסקית וכמובן פגיעה גם במוניטין. את הבדיקה הזו מבצע חוקר פרטי.

משרד חקירות פרטיות אשר מגיע לארגון לבדוק את הליקויים במערך המידע, מבצע זאת באמצעים חשאיים הכוללים גם בדיקה טכנולוגית בהתאם לצורך וגם בדיקות אישיות. הכל במסווה תוך מינימום שיתוף של עובדים ואנשי מפתח. בדרך כלל רק הנהלה בכירה מאוד ומקבלי ההחלטות מעורבים בסוד העניין במטרה למצוא את "החפרפרת" ולמגר את התופעה לאלתר.

החוקר הפרטי מסיים את הבדיקה כאשר בידיו יש מספיק הוכחות להימצאותו של אדם המועל באמון ההנהלה, כאשר כל המידע נמצא ומאוגד בתיק ראיות עמו ניתן לפנות לגרמי אכיפת החוק.