מתי מומלץ לפנות למשרד חקירות?

כשעולה החשד כי אדם מסוים פועל בדרך שאינה מקובלת, במרמה או בחוסר תום לב עולה גם הצורך פעמים רבות בשכירת חוקר פרטי מנוסה. תפקידם של חוקרים פרטיים הוא לאסוף מידע רלוונטי במטרה להגיע לחקר האמת בדרכים שונות כגון מעקבים ועוד. אם אתם חושדים באדם מסוים, בין אם מדובר בבן או בת הזוג, בעובד שאתם חושדים שמתנהל בצורה לא חוקית ועוד – מומלץ שתשקלו להתייעץ עם משרד חקירות על מנת להגיע לאמת ולא להתפשר על ידיעתה.

גל חקירות – משרד חקירות פרטיות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שולחן עבודה של חוקר במשרד שלו

חשדות מבוססים או דמיונות?

לא מעט פעמים, החשדות מתגלים כדמיונות שלנו אך ברוב הפעמים מסתבר שדווקא הפוך – האינטואיציה (או תחושת הבטן, כל אחד יקרא לזה בדרכו) מגלה לנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. העניין הוא שלרוב יש בנו מצד אחד רצון להאמין באדם מסוים, אדם שאיתו אנחנו חיים, עובדים, מנהלים וכו'; מצד שני, יש בנו גם את הרצון לדעת את האמת. כששני הרצונות מתנגשים, הרבה פעמים האמת עצמה מיטשטשת וקשה לנו יותר לראות שאכן מדובר בהתנהלות בעייתית. כשאנחנו כבר מגלים זאת, לרוב זה קורה בשלבים מאוחרים, כשהחשדות שלנו כבר יותר מבוססים ואז אנחנו מרגישים את הצורך האמיתי לנקוט בפעולה. לכן, זהו שלב קריטי שבו צריך לומר זאת – אם יש לכם חשדות סבירים מבוססים (בדגש על מבוססים) לכך שאדם מסוים מרמה, מועל באמונכם או בוגד בכם מומלץ מאוד לפנות למשרד חקירות בעל ניסיון שיודע לבחון את המקרה שלכם לעומק ולבצע את החקירה המתאימה.

 לא כל פנייה שווה חקירה

עם זאת, רצוי גם לסייג ולומר שלא כל פנייה תוביל בהכרח לחקירה. בחלק מהפעמים, מספיק לשמוע את פרטי המקרה ולהחליט האם יש טעם בפתיחה כזאת – משום שאם למשל, על פי הבדיקות המקדימות אין מספיק חשדות סבירים ומגלים שרוב הפרטים הוסקו דרך מסקנות בלתי מבוססות על ידי הפונה למשרד, אז גם אין טעם לפתוח בחקירה.

באילו מקרים מומלץ לפנות למשרד חקירות? יש מספר מקרים לדוגמה:

גורם מטריד – אם אתם חווים הטרדות בטלפון, מפרופילים מזויפים ברשתות החברתיות, מהגעה פיזית עד למקום העבודה ואפילו עד הבית ואין לכם מושג מיהו הגורם המטריד ומהי מטרתו: ניתן לחקור זאת. יש סיבות שונות ומשתנות בהתאם לסיטואציה שעשויות להניע בן אדם להטריד אדם אחר, ואנחנו לא יודעים אותן – זאת בדיוק המטרה של חקירה על ידי משרד חקירות מנוסה. בפגישה עם חוקר פרטי, עוברים על פרטי המקרה ולאחר השגת הראיות ניתן להגיש תלונה.

 חשד לבגידה בזוגיות – אין דבר יותר מתסכל בזוגיות מלחשוד בבן או בת הזוג בבגידה ולא לדעת את האמת. ברגע שעולים החשדות הסבירים, כבר אז הקשר מתערער. הרבה פעמים דווקא החשדות לבגידה מגיעים רגע לפני הגירושין או בתקופות מאתגרות – חשוב לזכור שאם יש לכם את החשד, אתם לא צריכים לחיות עם חוסר הודאות. חוקר פרטי בגידות מנוסה יעזור לכם להגיע לחקר האמת על ידי ניסיון לתעד את בן הזוג בבגידה או בניסיון להשגת ראיות על מנת להציגן בבית הדין.

 חשד להתעללות בגן ילדים – כמה פעמים ראינו כבר בתקשורת את המקרים בהם אנשי הצוות בגן, אליהם הורים הפקידו את ילדיהם וסמכו עליהם התנהגו בצורה בלתי הולמת ואפילו אלימה ופלילית כלפי הילדים. אף הורה לא היה רוצה להשאיר את הילד שלו ולו לדקה אחת בגן שבו מכים או מזניחים את הילדים שלו, ולחוקרים פרטיים יש פתרונות לגילוי האמת – אם עלה החשד שדבר כזה קרה בגן שלכם. היום כבר קיימים פתרונות טכנולוגיים יצירתיים על מנת לפעול במקרים כאלה.

משרד חקירות לצורך איסוף מידע מודיעיני – חקירה יכולה לשמש אותנו לא רק כאשר עולים חשדות שדברים לא מתנהלים כשורה. אחד מהמקרים היוצאי דופן הוא מקרה בו אנו מעוניינים לפתח את העסק שלנו או להתרחב לפלחי שוק חדשים שאין אנו מכירים. כדי לתכנן את המהלכים בצורה הטובה ביותר, נדרש לקבל מידע על השוק – כלומר על סביבת המתחרים, על הלקוחות, על הדעות הרווחות כלפי המוצרים/השירותים הנמכרים בשוק ועוד. את כל זה ניתן לעשות על ידי כלי איסוף מודיעין שהם חלק מסל הכלים בו משתמשים חוקרים פרטיים.

משרד חקירות יכול לשמש אותנו במגוון רחב של מקרים. יכול להיות שכרגע אתם קוראים את המאמר, ותוהים לעצמכם "האם בכלל כדאי לי לפנות למשרד חקירות?" – אז השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא: עד כמה מבוססים החשדות שלי בנושא? כי אם החשדות שלכם אינם מבוססים, זה אומר שיכול להיות שהסקתם מסקנות שעשויות להתברר כמסקנות לא נכונות.

ובכל מקרה – אם יש ספק, אין ספק. תמיד עדיף לפנות למשרד חקירות לקבלת ייעוץ, מאשר להצטער שלא ידעתם על ההסתרות קודם לכן. עודף מידע כמעט אף פעם לא פוגע, אלא במקרה הטוב מסייע.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות פרטיות בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי