עבור אילו מצבים איתור נכסים הוא רלוונטי ומה תפקידו של חוקר פרטי בתהליך?

תהליך איתור הנכסים דומה לרוב לתהליכה של חקירה משטרתית מקצועית – ביצוע מעקבים על פי הצורך, נבירה במסמכים רשמיים ותיעודים שונים, פנייה למוסדות בירוקראטיים במטרה לקבל מידע מהימן ועוד.

בשיתוף: עמי ג'רבי – גל חקירות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
איתור נכסים

כפי שניתן להבין משמו, איתור נכסים הוא תהליך במסגרתו מתבצעת חקירה מעמיקה בנוגע לנכסים שבבעלותו של אדם או גוף מסוים. נכסים אלו עשויים לכלול נכסי נדל"ן, כספים בתצורה זו או אחרת, בעלות בחברות וכל דבר אחר בעל ערך שעשוי להיחשב כ"נכס".

עבור אילו מצבים איתור נכסים הוא רלוונטי?

ישנם כאמור מקרים ומצבים רבים בהם איתור נכסים הוא רלוונטי ונדרש, ואלו יסייעו לנו גם להבין טוב יותר מה כולל התהליך, מדוע הוא כל כך חשוב ומדוע אנו רוצים חוקר פרטי מקצועי, מיומן ומנוסה שיעבוד על המקרה שלנו –

גירושין

אחד המצבים הנפוצים והמתבקשים ביותר המצריכים פעמים רבות איתור נכסים הוא גירושין – במקרה של גירושין בהם נוצר סכסוך בין שני הצדדים, פעמים רבות אחד מהצדדים ירצה לוודא ולקבל הוכחה בנוגע לנכסים הנמצאים ברשותו של הצד השני. זאת כמובן בעיקר במקרים בהם עולה חשש מצד אחד מבני הזוג כי הצד השני משקר לו, ובמקרים בהם עולה חשש כי בן/ת הזוג מנסים להבריח נכסים ולהעלימם מעיני הצד השני.

בעל חוב

מקרה נפוץ נוסף המצריך תהליך איתור נכסים הוא כזה בו בעל חוב טוען כי אין ברשותו כסף או נכסים המאפשרים לו להחזיר את חובו. במקרים רבים כאלו ישכור הנושה חוקר לביצוע איתור נכסים של הלווה, באמצעותם ייתכן וניתן יהיה לגבות את החוב בכל זאת.

ירושה

גם מקרים של ירושות מעלים פעמים רבות את הצורך באיתור נכסים, למשל כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, או כאשר בני המשפחה מעוניינים לגלות האם היו לנפטר נכסים נוספים מלבד לאלו המצוינים בצוואה. לאחר ביצוע איתור נכסים מקצועי ניתן להבין מהו בדיוק הרכוש שנותר וכיצד נכון לחלקו.

הסכם שותפות

גם מקרים של כניסה להסכם שותפות עם גורם אשר אינו מוכר במיוחד מצריכים ביצוע חקירה ואיתור נכסים (על מנת להבין עם מי בדיוק אנחנו נכנסים לשותפות), כמו גם הסכמי ממון במסגרתם מעוניין אחד הצדדים להבין האם ההסכם עליו הוא מתבקש לחתום הוא הוגן, ומהם בדיוק כלל הנכסים שברשותו של הצד השני.

איתור נכס ע"י משרד חקירות

חוקר פרטי לאיתור נכסים

הדוגמאות שלעיל אינן מסכמות את כלל המקרים בהם נדרש איתור נכסים, אך הן מבהירות עד כמה תהליך זה עשוי להיות נפוץ ועד כמה הוא חשוב וקריטי עבור האנשים הנדרשים לו.

לכן, רק מתבקש כי בעת הצורך באיתור נכסים נפנה לאדם המתמחה בחקירות וספציפית גם באיתור נכסים, דוגמת חוקר פרטי.

חוקרים פרטיים מקצועיים, העוסקים בתחום החקירות הפרטיות שנים רבות וכבר ביצעו לא מעט חקירות מוצלחות של איתור נכסים בעברם יעניקו לכם את השקט הנפשי הכרוך בידיעה כי אתם מפקידים מטלה חשוב זו בידי אנשי המקצוע המתאימים לכך, ולכן הסיכוי שתוכלו לברר באמת מהם הנכסים של הצד אותו אתם חוקרים הוא גבוה יחסית.

חשוב לזכות כי חקירת איתו נכסים עשויה להצריך חקירות סמויות שונות, טיסות לחו"ל וביצוע חקירה במדינות זרות, השגת גישה למסמכים ותיעודים שונים אותם מנסים להסתיר ועוד. עבודה לא פשוטה או טריוויאלית כלל, אותה צריך לעשות איש מקצוע מעולם החקירות.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות פרטיות למגזר העסקי והפרטי בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי