למה גברים בוגדים

בגידה יכולה להתבצע על ידי גברים או נשים ולמרות זאת ישנם מאפיינים שונים בין המינים כאשר גם בין הגברים הסיבות לבגידה יכולות להיות שונות ומגוונות. מה הסיבות לבגידה, מהם הסימנים שיכולים להעיד על בגידה ומה כדאי לעשות במקרה של חשד? על כך בכתבה.

גל חקירות – משרד חקירות פרטיות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
למה גבר בוגד באשתו

חשוב לציין כי בגידה יכולה להתבצע על ידי גברים או נשים, על ידי חברים, נשואים וכאלו שחיים במשותף. עם זאת, נתונים מצביעים על כך שאחוז הגברים הבוגדים עולה במעט על אחוז הנשים הבוגדות. הסיבות לבגידה יכולות להיות מגוונות והיכרות איתן יכולה לסייע בזיהוי מוקדם של הבגידה וקבלת החלטה כיצד לנהוג בנידון.

אי שביעות רצון ממערכת היחסים הנוכחית

סיבה ראשונה לבגידה היא חוסר שביעות רצון במערכת הזוגית. ישנם אנשים שמחפשים דרך יציאה ממערכת היחסים אך לא רוצים להיכנס לתוך דיונים וסיבות שונות. במקרה זה הבגידה נראית כאפשרות פשוט להתרחק מהמערכת הנוכחית, בין אם הדבר אומר שהיא תסתיים לחלוטין או לא.

ישנם אנשים אשר בוגדים כי לא טוב להם בבית אך למרות זאת הם לא חושבים לפרק את מערכת היחסים (יכול להיות בשל הילדים וסיבות נוספות אחרות). הבגידה מאפשרת להם להיות מחוץ ליחסים הנוכחיים ובו זמנים לא להתמודד עם השלכות הפרידה.

חיפוש אחר חיבור משמעותי

אנחנו משתנים עם השנים ולא מעט זוגות מוצאים עצמם מתרחקים זה מזה. השיחות המרגשות מן העבר מתחלפות בשיחות על ה"צריך" ומה שלא בסדר והחיבור העמוק הופך להיות זיכרון רחוק. במקום לתקן את המצב יש מי שמחפשים אחר חיבור משמעותי ולא פעם אפשר למצוא אותו בסביבה.

פעמים רבות בגידה לא מסתיימת רק בסקס אלא הופכת לחיבור משמעותי. לכן לא פעם אותו חיבור יהיה עם מישהי מהסביבה הקרובה כמו קולגה בעבודה, מישהי מחדר הכושר או מישהי שכבר יש קשר אליה. פעמים רבות הבגידה מתחילה בקשר רגשי עמוק ורק לאחר מכן הופכת לסקס.

כעס וחוסר התחשבות

ישנם מצבים בהם הבגידה מכוונת ונעשית מתוך "נקמה". הגבר עשוי להרגיש שמגיע לו יותר מכפי שהוא "מקבל" בבית. לפעמים הוא עשוי לבגוד בשל מריבה או כי הוא הרגיש מושפל. כך או אחרת הסיבה דומה והיא לפגוע בצד השני.

כאשר סיבת הבגידה היא כעס, נקמה או רגש דומה, הבוגד עשוי לחפש אחר קשר פיזי שטוח ולא לנהל רומן ממושך. כמו כן, הבוגד יכול להיות עם נשים שונות בכל פעם ולא לפתח קשר של ממש מחוץ למסגרת הזוגית הנוכחית.

חוסר ביטחון במערכת הזוגית

גבר אשר מרגיש חוסר ביטחון בתוך המערכת הזוגית הנוכחית עשוי לפתח רומן ובכך להעלות את הביטחון ותחושת החשיבות העצמית. חוסר הביטחון יכול לנבוע מחוסר במגע שעלול לגרום לתחושה שהוא לא מושך, ביקורות מתמשכות בתוך הזוגיות ואי-מציאת המקום האישי.

ישנם גברים אשר יאבדו את הביטחון שלהם בתקופת אבטלה או לאחר תאונה שגרמה להם להיות תלויים (אפילו לתקופה קצרה) בבת הזוג. רומן יכול להעניק את הביטחון שאין בתוך המערכת הזוגית ובמיוחד כשהוא מתחיל עם מישהי שמכירה את הגבר מהנקודה הנוכחית בה הוא נמצא.

גורמי סיכון המגבירים את סיכויי הבגידה

מערכת הזוגית ישנם שני אנשים ולכן על שני הצדדים להתאמץ, להשקיע ולדאוג לכך שהם יהיו מרוצים. עם זאת, ישנם מספר "גורמי סיכון" אשר יכולים להגביר את הסיכויים לכך שהגבר יבגוד כשהוא במערכת יחסים. טראומה בילדות עשויה להיות גורם אשר מעורר חוסר ביטחון באנשים, קושי באינטימיות ולהוביל לבגידה על בסיס קשר "שטוח". כמו כן, חשיפה לבגידה בילדות עשויה להגביר את הסיכויים לבגידה במערכת היחסים העתידית.

גברים אשר חוו בגידה בעבר עלולים לחוש חוסר ביטחון בתוך המערכת הזוגית ולבגוד בעצמם. גורמי סיכון נוספים משמעותיים הם התמכרויות לאלכוהול, סמים והימורים וגם מחלות נפש. גם התמכרות למין יכולה להוות סיבה לבגידה.

כיצד לפעול במקרה של חשד בבגידה?

ברגע שעולה חשד לבגידה הדבר הראשון שיש לעשות הוא להחליט כיצד לפעול. ישנן נשים אשר לא משנה מה יקרה, לא מעוניינות לפרק את המערכת הזוגית. הדבר לגיטימי כמובן ואז אפשר לפעול כדי לחזק את המערכת הזוגית הנוכחית, לשקם אותה ותוך כדי לנסות להפחית את הפגיעה האישית.

לעומת זאת נשים אשר רוצות לקבל אישור על הבגידה, לצורך ידיעה או פירוק הזוגיות, צריכות קודם כל לאסוף את ההוכחות המתאימות. ההמלצה הטובה ביותר היא לא להתעמת עם הבוגד. מעשה הבגידה כבר כולל בתוכו שקר כך שסילוף ההאשמות הוא פשוט עוד שקר אחד שהגבר לא יהסס להוציא מפיו. הדרך הנכונה להתעמת היא לאחר שישנן הוכחות לבגידה.

חוקר פרטי מוסמך הוא איש המקצוע שנכון לפנות אליו כדי לקבל את ההוכחות הנדרשות. לאחר קבלת ההוכחות אפשר לבחור לפרק את החבילה בהסכמה של שני הצדדים, דרך בית משפט או במקרים מסוימים, לעבוד על הזוגיות.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות בגידה בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי