חוקר פרטי גירושין

- לא עוברים את זה לבד

הליך גירושין יהיה תמיד מלא באמוציות. גם אם שני הצדדים רוצים להגיע לסיום מערכת היחסים, הם יצטרכו להיפרד ולעבור תהליך רגשי. לכן, כאשר מתבצעת פגיעה מצד אחד כלפי הצד השני, ברור שהתהליך הרבה יותר קשה ומסובך.

גל חקירות – משרד חקירות פרטיות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
חוקר פרטי גירושין

גירושין הוא תהליך שדורש תמיכה של אנשי מקצוע. מעבר לכך שכדאי להיעזר בעורך דין טוב או מגשר (תלוי במקרה כמובן), כדאי להגיע לתהליך עם חומר והוכחות על פי הצורך. במקרה של בגידה, אם בן או בת הזוג פעלו שלא בתום לב ואם נעשו ניסיונות להסתיר כספים, יש לגלות זאת בהקדם.

כיצד חוקר פרטי יכול לסייע בתהליך הגירושין

התפקיד של החוקר הפרטי הוא להביא ללקוח את העדויות שיעזרו לו לעמוד על זכויותיו בתהליך הגירושין. הוא לא יכול למנוע את הפעולות שמבצע הצד השני אך הוא כן יכול לאסוף חומר שיאפשר למתגרש או למגרשת לקבל יותר בתהליך. לשם כך הוא יכול לבצע חקירות המתמקדות בתחומים שונים כשהחקירה יכולה להיות ממוקדת בתחום אחד או בכולם.

חקירה לגילוי בגידה

בגידה בזוגיות יכולה להיות עילה לפרידה ובנוסף להשפיע על תוצאות הליך הגירושין. על אף הקושי, הבגידה יכולה לתת לצד הנבגד "יתרון" בתהליך הגירושין. הצד הנבגד יכול לבחור להתחיל בתהליך ולקבל יותר בחלוקת הרכוש.

התפקיד של החוקר הפרטי הוא למצוא עדויות לבגידה ולתעד אותן. לרוב התיעוד יהיה בתמונות אם כי במקרים מסוימים אפשר להסריט את הבגידה או להקליט אותה באודיו, תלוי במקרה. חשוב לציין כי המעקב חייב להתבצע באמצעים חוקיים בלבד על מנת שאפשר יהיה להשתמש בעדויות.

הבאת הוכחות להתנהגות לא ראויה

ישנם מקרים בהם אחד מהצדדים מתנהג באופן פוגעני כלפי הצד השני או כלפי הילדים. במקרה זה יתכן שהצד השני ירצה לקבל משמורת בלעדית או להשתמש בחומר בבית המשפט. הגעה לבית המשפט כשכל צד אומר את הטענות שלו ללא הבאת הוכחות עלולה להוביל לתוצאות לא רצויות.

חוקר פרטי יכול לבצע חקירה בה הוא יגלה את האמת ויביא עדויות להתנהגות אשר בסופו של דבר עשויה להוביל לקבלת משמורת בלעדית או לקבלת תוצאה אחרת רצויה. איסוף החומר יאפשר לצד שמזמין את החקירה להשתמש בו בבית המשפט או בתהליך מקדים כשהצד השני עשוי להימנע מכניסה ל"פינות" שהוא עלול לא לצאת מהן.

איתור נכסים וחשבונות בנק

לא פעם מתגלה בבית המשפט כי לזוג אין נכסים או כספים כפי שאחד מהם חשב. הזוג יכול לחיות חיי שפע, כשאין בעיות כלכליות ונראה שהכל טוב, אך בבית המשפט אחד הצדדים עשוי להציג מצג שאין לו הכנסה או אין לו כספים. הדבר אינו אומר שלזוג אין כספים או נכסים אלא שאלו הוסתרו היטב על ידי אחד הצדדים.

במסגרת החקירה יאותרו חשבונות בנק שמנוהלים בארץ או בחו"ל וכן נכסים. אלו יכולים להיות רשומים על שם בן או בת הזוג והם יכולים להיות רשומים על שם אחר כמו חבר, קרוב משפחה או אפילו מישהו שמנוהל איתו רומן. הסתרת הנכסים או הכספים דורשת מומחיות באיתורם כדי להגיע לחקר האמת.

הדרך בה מתבצעת החקירה

חקירה במסגרת הגירושין מתחילה לאחר בקשה של אחד מהצדדים. החוקר ירצה לדעת מהי המטרה של החקירה וזאת כדי להתמקד בדברים החשובים. יכול להיות מצב בו יתבצעו מספר חקירות או שהחקירה תהיה מקיפה בתחומים שונים. החקירה מתחילה בדרך כלל בחשד ואפשר להתחיל אותה עוד לפני תהליך הגירושין ואפילו לפני שהצד הנחקר יודע כי הגירושין למעשה על הפרק.

לאחר שהחוקר מקבל את כל החומר הנוכחי הקיים כמו החשדות, מידע על מקום עבודתו של הצד הנחקר, פעולות שהוא מבצע ביום יום, מקומות שהוא יכול להיות בהם ועוד, הוא מתחיל לתכנן את אופן החקירה. בשלב זה החוקר בונה אסטרטגיה שתאפשר לו לאסוף כמה שיותר חומר רלוונטי, במינימום זמן וכמובן, בלי להתגלות והכי חשוב, באמצעים חוקיים בלבד.

לבסוף יוצא החוקר לחקירה, בעצמו או עם צוות (תלוי במורכבות המקרה) ואוסף את העדויות. את כל החומר שנאסף מוסר החוקר למזמין החקירה בצורה מסודרת כך שהוא יוכל להשתמש בו בתהליך על פי בחירתו.

חשיבות החקירה החוקית

חוקר פרטי הוא בעל מקצוע אשר קיבל אישור לעסוק בתחום מטעם משרד המשפטים ושמביא איתו ניסיון רב בתחום. החוקר משתמש באמצעים חוקיים בלבד ולכן אפשר להשתמש בתוצאות בתהליך משפטי, אם יש צורך בכך. החוקר יודע לשמור על דיסקרטיות, בלי להעלות חשד מצד הנחקר ולהביא ראיות ממשיות לכך שהנחקר מבצע פעולות שעלולות לפגוע במי שהזמין את החקירה (כמובן, בתנאי שנמצאו עדויות).

לא מומלץ לבצע פעולות עצמאיות לצורך השגת חומרי חקירה וזאת כיוון שהצד הנחשד עלול לחשוד במהרה בכך. כמו כן יש להימנע ככל האפשר בניסיון להוציא מהצד השני את האמת כיוון שהדבר עלול לגרום לו להסתיר את צעדיו ופעולותיו ורק להקשות על החקירה. אין צורך לעבור את הגירושין לבד וחוקר מקצועי יכול להיות לעזר רב בתהליך.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות גירושין בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי