מאפיינים של גבר בוגד

גברים בוגדים מסיבות שונות ומגוונות. חלקם מחפשים אחר ה"ניצוץ" החדש בחייהם, חלקם "התגלגלו" לבגידה בלי שהתכוונו לכך. בדרך כלל קשה להסתיר את הבגידה וזאת כיוון שלבוגדים ישנם מספר מאפיינים בולטים (ואגב, ברור שגם נשים בוגדות אך הסימנים עשויים להיות שונים מעט).

גל חקירות – משרד חקירות פרטיות 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
מאפיינים של גבר בוגד בבת זוג

הסימנים והמאפיינים העיקריים שיכולים להעיד על בגידה אפשרית

שינוי בהתנהגות

גברים בוגדים משנים את ההתנהגות שלהם. לרוב הם בכלל לא מודעים לכך אך ברגע שהם בוגדים הם רוצים למצוא חן בעיני הצד השני ולכן פתאום הם מנסים להיות במיטבם. כמו כן ישנן התנהגויות "קטנות" שונות כמו התרחקות עם הטלפון הנייד, שליחת הודעות ביום ובלילה, הימנעות מפגישות חברתיות עם זוגות נוספים, העדפה להיות לבד ו"עבודה" עד שעות מאוחרות. כמעט בכל בגידה ישנם סימנים של שינויים בהתנהגות הרגילה.

דגש גדול יותר על המראה

כאשר הגברים הבוגדים נכנסים למערכת יחסים מהצד או שהם רוצים למצוא חן בעיני הצד השני, הם ישקיעו במראה שלהם ויתחילו לטפח את עצמם כפי שלא עשו בעבר. הירשמות לחדר כושר "משום מקום", דיאטה, טיפוח הפנים, השיער ודגש על בגדים חדשים, יכולים כולם להיות תוצאה של בגידה. לרוב השינוי לא אופייני לגבר ויתווספו לו סימנים נוספים של בגידה.

פירגון מעבר לרגיל

ציינו כי ההתנהגות של הגבר הבוגד משתנה עם תחילת הבגידה. השינויים יכולים להתבטא בדרכים שונות כשאחת מהן היא פירגון יתר. ישנם גברים אשר מרגישים רגשות אשמה על ההתנהגות שלהם ולכן הם "מפצים" על כך בבית עם התנהגות הרבה יותר מתאמצת. בכך הם מרגישים שהם מתנהגים "בסדר" בתוך הזוגיות הנוכחית.

ריחוק ו"קרירות"

מצד אחד יכול להיות שיהיו גברים שיפרגנו מעבר לרגיל אך ישנם את אלו שיביעו ריחוק וקרירות. הם כבר לא מסתכלים על האישה שאיתם, לא מתעניינים במה שקורה בחייה ולפעמים ממש קרים ומתרחקים. התנהגות זו יכולה להיות כשהם לא מרגישים שייכות למערכת היחסים הנוכחית כשישנם מצבים בהם הגברים רוצים לסיים את הזוגיות אך לא יודעים כיצד לעשות זאת ולכן מגיבים בריחוק.

אינטימיות שונה

האינטימיות שהייתה פעם משתנה כשהדבר יכול להתבטא בקרבה או ריחוק. ישנם גברים אשר לפתע יהיו הרבה יותר משקיעים במיניות, ירצו להעניק לצד השני, להתקרב ויביאו "מהלכים" חדשים. הסיבה לכך היא פיצוי על ההתנהגות שלהם מחוץ למערכת הזוגית. לעומתם ישנם גברים אשר בכלל לא ירצו להיות ביחסים אינטימיים כיוון שהם מסתפקים בבגידה או שהם מתייחסים לבגידה כמערכת היחסים המשמעותית בחיים ולא ירצו "לבגוד" בה.

האשמות בבגידה

לא פעם גברים בוגדים מאשימים את האישה שאיתם שהיא בוגדת. הם עלולים להטיח האשמות, לתת תחושה שהאישה לא בסדר במשהו וזאת בניסיון להרחיק מהם את ההאשמה או הניסיון להאשמה. לא מדובר בהאשמה חד פעמית אלא בתופעה שחוזרת על עצמה והיא יכולה לכלול הכפשות שונות ובעיקר לא נעימות. האווירה עלולה להיות מאד לא נעימה כשגבר בוגד מאשים את הצד השני.

צורך מוגבר בפרטיות

גברים בוגדים יצטרכו יותר פרטיות. הם לא ירצו "לדווח" איפה הם היו, עם מי ומה קורה בחייהם ויעדיפו להיות לבד בחדר, לטייל בחוץ ולבלות עם החברים שלהם. לפעמים הם באמת יבלו עם החברים שלהם ולפעמים היציאה החוצה תשמש לצורך בגידה.

מאפיינים מקדימים של גברים בוגדים

ישנם גברים אשר לא "מתכננים" לבגוד. הדבר קורה ממש במקרה והם לא דמיינו מעולם שהם יבגדו ויכול להיות שלאורך שנים יסלדו מכל רעיון שכזה, עד לרגע שיקרה משהו שישנה זאת. לעומתם, ישנם גברים עם מאפיינים מסוימים אשר נוטים לבגוד וכשמסתכלים על הבגידה אפשר לראות שהיו סימנים מקדימים לכך שהיא תקרה כבר בתחילת הדרך.

גברים נרקיסיסטים או עם בעיות נפשיות

גברים נרקיסיסטים או עם בעיות נפשיות אשר מרוכזים בעצמם עשויים לבגוד ביתר קלות. הם מסתכלים על טובתם בלי לחשוב האם הפעולות שלהם עשויות לפגוע במישהו מסביבם. אותם גברים לא ירגישו צורך להצדיק את הפעולה שלהם והם לא יביעו חרטה במקרה שיתפסו. לא פעם אותם גברים כבר בגדו במערכות יחסים קודמות (בהנחה שהיו במערכת זמן ממושך) והבגידה נראית להם "טבעית".

גברים המכורים לאלכוהול, סמים ומין

גברים אשר מכורים נוטים לפגוע בעצמם ובסביבתם והבגידה יכולה להיות "צעד נוסף" של פגיעה בצד השני. ההתמכרות היא קשה בפני עצמה והבגידה יכולה להרגיש כמו "מרגוע" בתוך הטירוף. אין זה מצדיק את הפעולה כמובן. חשוב לשים לב כי בעוד ש"קל" לזהות גבר שמכור לאלכוהול או סמים, קשה יותר לזהות את זה שמכור למין אך ללא כל ספק גם הוא עשוי לבגוד ללא כל היסוס.

גברים שנחשפו לבגידה בילדותם

גברים אשר נחשפו לבגידה בתקופת הילדות ובוודאי אם זו הייתה קרובה אליהם עלולים לראות בה חלק ממערכת היחסים. יתכן מאד שהם יודעים כי הדבר פוגע בצד השני ואפילו מכירים בכך כי הם עצמם נפגעו, אך חלק מהם רואה בבגידה חלק בלתי נפרד ממערכת היחסים. גם גברים אשר נבגדו במערכת יחסים קודמת עלולים לבגוד במערכות עתידיות.

כיצד מומלץ לפעול במקרה של חשד בבגידה?

חוקר פרטי  הוא איש המקצוע שנכון לפנות אליו כדי לאמת או להפריך את החשדות. עם השגת הראיות ניתן להחליט האם לפרק את הזוגיות בהסכמה של שני הצדדים, דרך בית משפט או במקרים מסוימים, לשקם את הזוגיות.

אודות הכותב
עמי גרבי: חוקר פרטי

הכותב הוא עמי ג'רבי: חוקר פרטי, מייסד ומנכ"ל "גל חקירות" – משרד חקירות מוסמך עם מעל 20 שנות ניסיון המתמחה בחקירות בגידה בפריסה ארצית ובחו"ל.

האם המאמר עניין אותך?

צרו קשר:

   072-395-0752   כרטיס ביקור - חייגו אלי